Zawory bezpieczeństwa SYR

Zawory bezpieczeństwa 1915/2115/8115

Usuwanie magnetytu/zanieczyszczeń w większych instalacjach

Separator zanieczyszczeń SPIROTRAP MAGNET

Podciśnieniowe separatory powietrza

Separatory SPIROVENT SUPERIOR

Separator powietrza na obrotowej flanszy

Separator powietrza SPIROVENT RV2

Usuwanie magnetytu/zanieczyszczeń

Separator zanieczyszczeń SPIROTRAP MB3

Zawory bezpieczeństwa SYR

Zawory bezpieczeństwa 1915/2115/8115

Usuwanie magnetytu/zanieczyszczeń i powietrza

Separator powietrza i zanieczyszczeń SPIROCOMBI MAGNET

Dobór zaworów bezpieczeństwa

Program doboru zaworów bezpieczeństwa SYR

Zmiękczacze SaoCal

czytaj całość...Aby uzyskać wodę miękką, montujemy w instalacji zmiękczacz SaoCal. Zmiękczacz powinien być zamontowany na zasilaniu, jak najbliżej wodomierza, zaraz za filtrem mechanicznym wody pitnej. Zalecamy stosować filtry typu Drufi+, Drufi+ Max, 6380 kołnierzowy.

czytaj całość...

Miękka woda

czytaj całość...Aby móc ocenić, co zyskujemy montując zmiękczacz SaoCal, musimy powiedzieć kilka słów o twardej wodzie i kłopotach jakie może spowodować.

Twarda woda, to woda, która zawiera dużą ilość (jonów) wapnia i magnezu. Innymi słowy, twardość wody - jest to cecha wody, będąca funkcją stężenia soli wapnia, magnezu i innych metali, które są zdolne do tworzenia soli na wyższym niż pierwszy stopniu utleniania.

czytaj całość...

Pomiar twardości wody

czytaj całość...Twardość wody możemy zmierzyć na kilka sposobów. W laboratorium lub jednostce badawczej wykonującej badania wody, otrzymamy najdokładniejszy pomiar (skład chemiczny wody). Jeżeli nie mamy w danej chwili takiej możliwości, musimy w warunkach domowych przeprowadzić badanie twardości wody.

Podczas uruchomienia zmiękczacza, należy pamiętać o zmierzeniu twardości wody na zasilaniu zmiękczacza. Zmierzoną twardość jest wprowadzana do pamięci sterownika. Jest to wielkość niezbędna do wyliczenia zapasu wody zmiękczonej a tym samym do określenia przez sterownik, kiedy ma nastąpić regeneracja.

czytaj całość...