Zawory bezpieczeństwa SYR

Zawory bezpieczeństwa 1915/2115/8115

Usuwanie magnetytu/zanieczyszczeń w większych instalacjach

Separator zanieczyszczeń SPIROTRAP MAGNET

Podciśnieniowe separatory powietrza

Separatory SPIROVENT SUPERIOR

Separator powietrza na obrotowej flanszy

Separator powietrza SPIROVENT RV2

Usuwanie magnetytu/zanieczyszczeń

Separator zanieczyszczeń SPIROTRAP MB3

Zawory bezpieczeństwa SYR

Zawory bezpieczeństwa 1915/2115/8115

Usuwanie magnetytu/zanieczyszczeń i powietrza

Separator powietrza i zanieczyszczeń SPIROCOMBI MAGNET

Dobór zaworów bezpieczeństwa

Program doboru zaworów bezpieczeństwa SYR

 

autoclose dzien

W instalacjach solarnych mogą wystąpić bardzo wysokie temperatury, prowadzące do zamiany czynnika w parę. W celu zabezpieczenia się przed odparowywaniem czynnika – nawet całkowitym (tzw. "suchobieg") – przed odpowietrznikiem, od którego wymaga się by usuwał powietrze z układu, najczęściej montowany jest zawór odcinający. W rezultacie instalacja jest kiepsko odpowietrzona, podczas gdy "świeże" powietrze dostaje się do układu. Ponieważ instalacje solarne zazwyczaj są drugim źródłem ciepła, bardzo często nie jesteśmy w stanie zauważyć, że część solarna nie działa prawidłowo z powodu rosnącej ilości powietrza w systemie. Uciekające pary są bardzo gorące i w efekcie może dojść do całkowitego odparowania czynnika. W okresach, w których kolektory pracują ze zmienną wydajnością, po pewnym czasie instalacji znajduje się duża ilość powietrza. Właśnie wtedy, ale także podczas napełniania/startu instalacji, układ powinien być właściwie odpowietrzony (w najwyższym punkcie). Z różnych powodów nie jest to robione lub jest przeprowadzone niewłaściwie.
Logicznym następstwem tego są problemy i kłopoty z rozruchem instalacji i cyrkulacją czynnika. Powietrze przyczynia się także do szybszego starzenia się czynnika w instalacji. Może to powodować powstawanie złogów, które odkładając się doprowadzają do zatykania się paneli, aż do ich całkowitego zniszczenia.
Rozwiązaniem są odpowietrzniki Spirotop Solar AutoClose i separatory powietrza Spirovent Solar AutoClose dla układów solarnych. Posiadają one funkcję samozamykania, czyli tzw. AutoClose.
Odpowietrzniki i separatory te zamykają się jedynie w sytuacji, gdy jest to naprawdę konieczne. Efektem jest ciągłe odpowietrzanie a zawory odcinające przed odpowietrznikiem przestają być konieczne.
Dzięki zasadzie działania urządzeń z systemem AutoClose, możemy uzyskać instalację solarną maksymalnie odpowietrzoną. Przyczynia się to do wzrostu wydajności układu i zapobiega różnego rodzaju niedogodnościom związanym z zapowietrzoną instalacją.
autoclose noc
SpiroVent Solar AA075 nisz