Zawory bateryjne

2205 frontZawory odcinające bateryjne rozdzielaczowe Nussbaum umożliwiają wykonanie rozgałęzienia rurociągu wodnego bez stosowania dodatkowych trójników i śrubunków.
Umożliwiają odcięcie rozgałęzienia rurociągu bez straty ciśnienia, obniżają koszty materiałowe i robocizny. Zwiększją pewność działania instalacji minimalizując liczbę połączeń - punktów możliwych nieszczelności. Instalacja jest zwarta i przejrzysta, zajmuje mniej miejsca, jest prosta i wygodna w obsłudze.
Dostępne są w wersjach z lub bez zaworów opróżniających, do skręcania lub zaciskania w rozmiarach od DN 12 do DN 65. Łatwość obsługi zapewnia technologia EASY-TOP - nowocześnie zaprojektowane pokrętło i jego mechanizm. Elementy wykonawcze EASY-TOP można wybierać w wersji miedzianej lub wykonanej z mosiądzu czerwonego.
Zawór opróżniający o nowym wzornictwie jest samouszczelniający, zaś estetyczny uchwyt umożliwia w każdym położeniu i w każdej pozycji bezproblemową obsługę. W razie potrzeby celem dokonania opróżnienia instalacji, możliwe jest podłączenie specjalnej końcówki węża o przekroju wewnętrznym 12mm.
Dzięki nowemu wskaźnikowi pozycji można już na pierwszy rzut oka stwierdzić, czy zawór jest zamknięty, czy otwarty, co bez wątpienia jest bardzo pomocne zarówno przy montażu jak i w czasie użytkowania instalacji.
Część wykonawcza EASY-TOP nie wchodzi w kontakt z mediami, a zatem dożywotnio nie wymaga serwisu. Zawsze "lekkie" otwieranie i zamykanie zaworu, dzięki specjalnej konstrukcji mechanizmu pokrętła.
Zawory odcinające nowej generacji można montować w każdym położeniu i kierunku, ukośnie i poziomo dla wszystkich średnic rur.
Kolejnym atutem jest kompatybilność, gdyż nowe elementy wykonawcze można bez problemu łączyć z dotychczasowymi zaworami firmy Nussbaum.

...

2205 front

montaz

 

 

 

 

 

 Rysunki w formacie STEP 3D CAD (stp/step):

22050_43.stp 22050
22051_26.stp 22051
22052_24.stp 22052

...

...